Saját aknáira futott rá a lusta orosz harckocsizó
Fél Ukrajna most azon az orosz harckocsizón röhög, aki a saját maguk által, egy út lezárására telepített kettős aknazáron próbált áthajtani, szerényebb eredménnyel.
Az MT-LB (többcélú könnyű páncélozott szállító) orosz vezetője úgy gondolta, hogy a jól látható, TM-62M harckocsiaknákból telepített aknazáron úgy hajt majd keresztül, hogy a robbanóeszközöket a lánctalppal elkerül, és szépen átgördül felettük.
Nem árulunk el nagy titkot azzal, hogy az ukrán drónról figyelt életveszélyes manőver nem sikerült. A páncélozott harcjármű bal oldali lánctalpával szinte azonnal felrobbantotta az egyik, 7,5 kilogramm TNT-t tartalmazó aknát, amely több méter magasra repített és darabokra szakította az MT-LB első részét. A bajt tetézte, hogy a detonáció több másik aknát is felrobbantott, ezzel is növelve a pusztítás mértékét.
Russian MT-LB drove right into a minefield and nobody could claim it was hidden. #Ukraine pic.twitter.com/GUeRkKpKLH
— Russian Ukrainian War (@RussianUkraini2) October 13, 2022
A ’70-es években tervezett MT-LB korántsem tekinthető korszerűnek. Vékony, lapos alvázpáncélja szerény védelmet nyújt a harckocsiaknákkal szemben, nem véletlenül szoktak mind az orosz, mind az ukrán katonák inkább ezeknek a harcjárműveknek a tetején utazni.
Szinte csodával határos módon volt olyan, aki túlélte a járműben a robbanást. Némi üldögéléssel egybekötött nézelődés után a saját lábán hagyta el a helyszínt. Valószínűsíthető azonban, hogy nem a vezető lehetett, mert az akna pont ott robbant, ahol helyet foglal a járműben.
Ezeket az aknazárakat amúgy könnyen meg lehet nyitni, mivel jól láthatóak, ráadásul pont az hajtott rá, aki előzőleg telepítette. Általában ez úgy szokott történni, hogy a járműből kiszállva az aknákat, azokat nem megemelve lábbal arrébb tolják, majd miután elhajtották mellettük visszatolják a helyükre. A harcjármű lusta legénysége valószínűleg ezt a munkát akarta magának megspórolni. Legközelebb bizonyára nem így fognak eljárni, legalábbis azok, akik túlélték.
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Miért lélegezik szinte minden élőlény oxigént?
Mennyire van szükségünk az agyunkból a túléléshez?
Hogyan is történt pontosan a fukusimai atomerőmű-baleset?
A világ legmagasabb tervezett felhőkarcolói
Átírhatja a történelemkönyveket ez a két, 7000 éves női holttest!
Magyar kutatók segítségével tettek meglepő felfedezést a földi élet fejlődésével kapcsolatban